Bookmark and Share

9. kolo - Dolní Hradiště

Vydáno dne 20. 08. 2005 (3131 x přečteno)

Dnes 20. 8. 2005 proběhlo v Dolním Hradišti na severním plzeňsku 9. kolo ZCHL.

Soutěži ZČHL předcházela novinková záležitost v Dolním Hradišti, a to páteční noční soutěž v požárním útoku I. Ročník Poháru SSŽ, která odstartovala ve 22:00 a běžela se na 2B. Touto soutěží byl v Dolním Hradišti oficiálně spuštěn provoz v novém hasičském areálu.

Páteční soutěž měla posloužit jako lehký trénink před sobotním ligovým závodem. Ještě kolem dvacáté hodiny tomu vše nasvědčovalo. Na hřišti bylo pouze družstvo z Dobříče a Kamenného Újezdu. Kolem jednadvacáté hodiny se ale z předem přihlášených šesti družstev vyklubalo 17 týmů. Z toho 3 družstva žen.

Soutěž odstartovala se čtvrthodinovým zpožděním, způsobeným technickou závadou na elektroinstalaci. Pak již začal opravdový závod, který skončil cca v půl jedné. Nejlépe si s nástrahami tmy a stínů poradili chlapci z Brodeslav a určitě bylo co slavit. Poté už začala jedna velká noční party, která končila až k ránu a některé jedince už do stanu nikdo ani nedostal.

Počasí nám přálo a tak jsme se už těšili na 9. kolo ZCHL. V 11:00 se do nového areálu u řeky sjelo celkem 29 soutěžních týmů. Z toho 22 mužů a 7 žen. Soutěž odstartovali domácí muži, kteří v pátečním klání měli N. Nakonec se ukázalo, že ani sobota je zakletá a družstvo s časem kolem 36 vteřin skončilo až na 16 pozici.

Když byl na startu Strážov, všichni očekávali, že budou útočit na první místo, které by je vyhouplo do čela ligové tabulky. Toto se potvrdilo a chlapci dali 18,79 s. Čekalo se jak budou reagovat družstva na prvních dvou místech ligy a další, kteří se derou tabulkou stále vzhůru. Bohužel to vypadalo, že nikdo první místo nechce a vypadalo to, jako když se soutěží o ten nejhorší čas. Bučí, Horní Lukavice, Kopidlo mělo N, Kout na šumavě cca 36 s. Strážov se tedy radoval z vítězství i uzeného selete, ale hlavně posun na první místo v průběžném pořadí.

Potom co předváděli družstva v mužské kategorii si patrně řekla ženská družstva, že ostudu si dělat nebudou. Po neplatném pokusu děvčat z Horního Hradiště nastoupil Mrtník a posadil laťku na 19:63 s. Vedení si dlouho neužil, protože vzápětí děvčata z Bučí předvedli útok as časem 18:47 s. To byl opravdový závod. A pak přišli Úherce a vítězství strhli na svou stranu časem 18:27 s.

Můžeme konstatovat, že závod proběhl v klidném, svižném tempu a s kvalitní diváckou kulisou. Určitou míru na tom nese i Milda Pytlík, který ztrávil v Dolním Hradišti dva hezké dny s příjemným noclehem.

SDH Dolní Hradiště děkuje všem zúčastněným týmům a blahopřeje vítězům.

Zdroj: Luděk Bech