Bookmark and Share

O pohár SDH Bílenice& Dražovice

Vydáno dne 16. 08. 2006 (3227 x přečteno)

V neděli 13.8.2006 se na hřišti v Dražovicích uskutečnila v pořadí 11. soutěž započítaná do seriálu Západočeské hasičské ligy v požárním útoku.

Jelikož se jednalo o dvojzávod (v sobotu probíhalo 10. kolo ZČHL ve Strážově), připravili pořadatelé program již na sobotní večer. Na pódiu začala od půl osmé vyhrávat kapela 4Band, aby navnadila diváky i soutěžící k výborné atmosféře nočního závodu. Předpověď počasí byla přímo macešská, ze soboty na neděli mělo intenzivně pršet, z čehož jsme jako pořadatelé měli obrovské vrásky, navíc velmi vydatně pršelo v posledních 14-ti dnech. Předpověď se naštěstí nevyplnila a pršelo pouze 2 hodiny v podvečer, v průběhu noční soutěže a následné zábavy už nelze mluvit o dešti, ale o občasném mrholení. Kdybych věděl, kam za toto poděkovat, udělám to okamžitě.

Noční soutěže TRIVEL Cup se zúčastnilo celkem 15 družstev mužů a 3 družstva žen. Všichni soutěžící, ale i početní diváci, vytvořili za podpory skvělého komentátora pana Pytlíka vynikající atmosféru. Nejlépe se vedlo Brodeslavům, druzí skončili kluci z Únětic a třetí místo si odvezli hasiči z Kopidla. V ženské kategorii se z vítězství radovaly ženy z jihočeských StřelskýchHoštic, druhé místo obsadila děvčata ze Seče. Třetí skončily holky z Bučí po neplatném pokusu. Po vyhlášení výsledků a předání cen začala volná zábava s kapelou 4Band, která trvala do pozdních nočních hodin, jak je u podobných akcí ZČHL obvyklé.

3. Bučí             PSNP

Ráno nás přivítalo nádherné slunečné počasí s občasnými mráčky plujícími nad vrcholky Sedla (902 m) a Javorníku (1066 m), dominantami naší malebné Pošumavské krajiny. Po slavnostním nástupu a přivítání soutěžních družstev započalo samotné klání. Domácí zahájili soutěž časem 19,39 s, nakonec tento čas stačil na celkové 7. místo. Další družstvo, které se představilo, byly Mokrouše, které určitě nevzdaly boj o celkové třetí místo v lize. S časem 19,27 s obsadili 6. místo. Jako třetí startoval vítěz sobotní soutěže Strážov, bohužel při přidání plného plynu zhasla stříkačka, takže z toho bylo pouze 20,55 s a celkové 14. místo. V pořadí čtvrté startovaly Únětice, které časem 19,04 s obsadily celkově třetí místo. Nelze opomenout výkon únětických i jako fanoušků, neboť právě oni se velkou měrou zasloužili o skvělou atmosféru soutěže. S napětím se očekával útok Horní Lukavice, protože po zaváhání Strážova se mohli hoši opět dostat na první místo v průběžném pořadí. To se také stalo skutečností, časomíra se zastavila na hodnotě 18,14 s. Tento čas znamenal první místo, na levém proudu byl čas 17,60 s, který byl v neděli nejrychlejším ze všech zúčastněných. Další adept na vítězství Kout na Šumavě se po prostříkání na levém proudu musel spokojit s pátým místem (19,26 s). Velice pohledný útok předvedli ke konci startující Poděvousy, na pravém proudu 17,79 s, bohužel po chybě na levém proudu z toho bylo konečných 40,59 s. Rovněž ke konci startovního pole startující Brodeslavy předvedli výborný výkon a časem 19,20 s obsadily čtvrté místo.

Po přestávce na úpravu trati a občerstvení rozhodčích vypukla soutěž v ženské kategorii, kde startovalo 5 družstev. První se představila děvčata z Mrtníku, jejich čas 20,11 s znamenal konečné 2. místo. Další se na start postavily holky ze Seče, časomíra se zastavila na času 20,78 s, což znamenalo bronzovou pozici na pomyslných stupních vítězů. V pořadí třetímu startujícímu ženskému družstvu z Horního Hradiště se příliš nevedlo a s časem 25,48 s z toho bylo čtvrté místo. Děvčata ze Strýčkovic potvrdila při svém pokusu vysoký standard svých útoků a s časem 19,13 s obsadila první místo. Poslední startovala děvčata z Bučí, bohužel se jim útok nepovedl podle jejich představ, konečný čas 38,94 s znamenal poslední místo.

Při slavnostním nástupu byly předány poháry, diplomy a věcné ceny všem, kteří si je svými výkony sportovními, rozhodcovskými a komentátorskými zasloužili. Doufám, že poněkud delší proslovy na závěr nikoho neodradily od případné další účasti na soutěži v Dražovicích. Na závěr děkuji všem, kteří se aktivně podíleli na nelehké přípravě soutěže a vám soutěžícím děkujeme za účast, skvělou atmosféru a vzorné chování v průběhu celého víkendu.

Zdroj: Miroslav Šobr