Bookmark and Share

Chválenické hasičky na horách

Vydáno dne 30. 01. 2014 (3380 x přečteno)

Odměna pro vítěze – víkendový pobyt na Šumavě v penzionu ALFA. Tak to byl náš hnací motor na 12. kole Západočeské hasičské ligy, které se konalo v sobotu 17.8.2013 na Mokrouších. V loňském roce jsme si tuto cenu na horách náramně vychutnaly a nechtěly jsme se o tento zážitek ochudit ani letos. A povedlo se, závod jsme vyhrály s časem 17,26s a o víkendu 6.-8.12.2013 jsme vyrazily do penzionu ALFA do Železné Rudy.


Stejně jako vloni i letos jsme vyrazily s běžkami a s předsevzetím, že je zase po roce oprášíme. Věřte nebo nevěřte, ale tento víkend sněžilo a sněžilo a nasněžilo 30cm sněhu. Šumava nás přivítala s bílou peřinou. Bylo to pohádkové, stejně jako cesta vlakem . V pátek při zahajovací večeři v příjemně vytopené restauraci penzionu ALFA a při skleničce dobrého piva či vína dle libosti, jsme dlouho do večera plánovaly co podnikneme a kolik toho asi na běžkách naběháme. Při víkendovém plánovaní nám ochotně pomohl i majitel penzionu Tomáš, který nám zjistil informace o sněhových podmínkách, o běžkařských stopách a o dalších aktuálních možnostech kulturního vyžití v Železné Rudě. Bohužel, nebo možná bohu dík, podmínky na „běžkování“ nebyly příznivé, sněžilo a nebyly vyjeté stopy a tak jsme zvolily náhradní kulturně odpočinkový program. V sobotu jsme se po dobrém obědě vydaly na vánoční trhy do německého Deggendorfu. Cesta přímým vlakem z Železné Rudy rovnou do Německa byla opravdu zajímavým zážitkem. V Deggendorfu jsme na trhách nasály vánoční atmosféru, ochutnaly svařáček, nakoupily dárečky a po návratu do penzionu jsme se vypravily, na doporučení Tomáše, na „zpívanou“ ke Zlámané lyži“, kde jsme pily a tančily dlouho do noci.


V neděli dopoledne jsme v útulných pokojíčcích penzionu již jen odpočívaly po náročném sobotním programu. Sportu jsme ale zůstaly věrné. Když nešlo sportovat aktivně, tak jsme alespoň fandily na dálku českým biatlonistkám v televizi.
Odpoledne jsme neradi opouštěly příjemné prostředí penzionu ALFA a slibovaly jsme si, že se zde za rok opět sejdeme. V penzionu ALFA se o nás staraly opravdu výborně a za to moc děkujeme. To se ale bohužel nedá říci o Českých drahách. Při odjezdu v pátek z Plzně měl vlak 1 hodinu zpoždění, které naštěstí po přistavení náhradního vozu bylo jen dvacet minut. V sobotu při cestě do Německa nám nedokázal český průvodčí poradit, jak si koupit lístek ve vlaku z německého automatu a do třetice jsme v neděli při cestě domů zůstaly stát jeden kilometr před Klatovským nádražím, kde přestaly fungovat návěstidla. Do Plzně jsme pak dorazily s hodinovým zpožděním. Ukázalo se ale, že jsme dobrá parta, a tak jsme přežily ve zdraví všechno zlé i dobré.


Odpočinkový víkend se nám moc líbil, s penzionem ALFA jsme byly moc spokojeny a tak jsme majitelům na oplátku darovaly náš plakát z hasičské olympiády z francouzského města Mulhouse. Takže až někdy někdo zavítáte do penzionu ALFA nezapomeňte se zde pořádně rozhlédnout, určitě tam někde visíme.


Zdroj: Janča Škalová


Další články

Sponzoři soutěží

    Skupiny článků