Bookmark and Share

Rockové Brodeslavy

Vydáno dne 04. 08. 2015 (4773 x přečteno)

Rybníků a koupališť je cestou hned několik, a tak se přejíždějící týmy do Brodeslav trousí auto po autě. Ten, kdo vezme zavděk i jen zmrzlinovým osvěžením u benzíny, vlastně až takovou chybu neudělá – do Brodeslavského areálu přijíždí zavčasu, může si vybrat místo pro zakempování ve stanovém městečku či na okolních lukách a s chlazeným pivkem se naložit do malého bazénku napuštěného průzračnou vodou. 


Supeeeeeeeeer! Od stánku s občerstvením se line vůně guláše a na pódiu ladí své nástroje „Ukradené vjeci“, aby nám kluci zpříjemnili horký sobotní podvečer a vytvořili tu správnou atmosféru pro avizovanou hasičskou pařbu a příchod hlavního hosta večera – kapely Kreyson. 

Jen málokomu, kdo tu již někdy byl, nespadne brada až na fungl novou multifunkční plochu pokrytou zámkovou dlažbou, která momentálně slouží jako obrovský taneční parket obklopený několika velkými stany s posezením. Když se pak v průběhu večera a druhého dne dozvídáme, že tohle všechno si Brodeslavští vybudovali vlastníma rukama, nezbývá než uznale kývnout a v duchu smeknout – odvedli tady pořádný kus práce!


S večerem horko moc nepolevuje, a my tak zažíváme opravdu tropickou závodní noc, během které nejenže rychlá záchranná služba odveze jednu nešťastnici s úpalem, ale zkolabuje i aparatura kapely Kreyson, od které si tak poslechneme prvních pár písniček, a pak funguje až do noci jen nesmrtelná „únětická diskotéka“… 


Ráno je „překvapivě“ slunečné a horké. Ufff, díkybohu za ten bazének (ač voda po včerejším a nočním koupání už poněkud změnila barvu) a ledové sprchy na záchodech v zázemí! Závody začínají naštěstí už o desáté, a tak je nabídka rozšířena ještě o chlazení za terči a v kádi (ale to jen o přestávce )…


S tropy se nejlépe vyrovnává družstvo mužů z Horní Lukavice. Kluci nenechají náhodě absolutně nic! Kvalitní a rychlý zadek v podání košaře a nabírače udává drsný podtón, který se line přes mašinu, přes nebezpečnou smyčku na béčkách, rozbíjí o troják a v superrychlém rytmu přistává na terčích – 17:36 (PP 17:12) – We are the champions!


Sedmnáctkami se to dnes jen hemží – na tvrdém podkladu se běhá jedna báseň. Jen káď schovaná za zábradlím má svoje specifika, ale očividně vyhovuje i Horní Kamenici. Košař jde s vervou do kádě a voda poslaná dopředu rozhazuje hadice jednu za druhou. Svižný záklek proudařů a voda je opět na terčích – 17:66 (PP 17:46) a stříbrná medaile je doma!


V těsném závěsu se řadí Záhorčice. Letos teprve podruhé na lize se zřejmě chtějí ukázat před pořádáním vlastního kola a …v Brodeslavech se jim daří! Přestože jeden z proudařů uklouzne hned za startem, nenechá se znervóznět. Spojky na základně klapnou bez problémů a výsledných 17:75 (LP 17:45) jim s přehledem stačí na bronzovou třetí příčku.


17ku si sice stříknou i další týmy: Kalenice (4. místo), Štichovice (5.), Žebnice (6.) a Bolkov (7.), ale vždy jen na jednom z proudů, což dnes na bednu prostě nestačí…
Vyloženě se dnes nedaří košaři z Nevřeně (šroubuje na několikrát a zdržení je znát) -20:84 a 17. příčka. Poprvé letos neboduje ani Dehtín – koš padá do kádě a než jej košař stačí vylovit, našroubovat a strojník pošle vodu dopředu, proudaři si u terčů hodně počkají – 26:51 a 18. místo (I mistr tesař se prostě někdy utne ). Brodeslavy se na domácí půdě sice dohromady dají, ale rozpadnou se při útoku na pravém proudu a zůstávají rovněž bez bodu- se vstupenkou do NP. Skoro již tradičně se do „klubu“ hlásí Úherce. Přes malé zdržení na koši, nevypadá útok špatně, ale od trojáku dopředu lítá vše a všichni vzduchem a útok nedokončí.


Smůla potrápí kluky z Mokroušů. Parádní útok od začátku až do konce. Na LP 17:45, ale než stačí sestříknout pravý, praskne jedna z céčkových hadic a rázem je z dobře rozehrané skladby cajdák s názvem NP.
O přestávce mezi kategoriemi se několik závodníků doslova naloží do napuštěné kádě a vůbec se jim nechce ven (není divu v tom hicu…), vyženou je až první ženské týmy na startu. Těžko říct, jestli je to tím únavným vedrem, anebo špatně upevněnými terči, které musí pořadatelé znovu ukotvit (ženy z Únětic opakují kvůli kývajícímu se terči svůj pokus), ale ženská kategorie se tentokrát hrozně vleče. Únava dopadá jak na závodníky, tak i na diváky, kteří se často místo fandění schovávají pod přístřešky a u občerstvení, kde je přece jen trochu chládku.

 


Ani to nezabrání Únětickým rozehrát svůj excelentní koncert. Na LP zazáří dokonce 17:94 a díky vyrovnaným sestřikům si s časem 18:01 odvážejí nejen spoustu salámů ale i spoustu bodů za suverénně nejlepší útok a 1. místo.
S osmnáctkou se na bednu vyhoupnou i Poděvousy. Po lehkém zaváhání na stroji a prostřiku levého proudu jim 18:46 (PP 18:07) stačí na stříbrnou 2. příčku.


Nejlepší sestřik má dnes pravá proudařka z Chválenic 17:88, ale prostřik LP (18:78) znamená bednu bronzovou a 3. místo.
Osmnáctkovými časy se blýsknou ještě Úněšov (4.), Štichovice (5.) a Mrtník, ale ten jen na jednom proudu – LP 19:23 (6.). Ostatní časy už míří přes dvacet a některé víc, než jsme zvyklí.


Nebodují ani jinak velmi perspektivní mančafty z Chotíkova a Štěnovického Borku, které mají problémy vzadu u kádě a stroje.
Díkybohu, že už je konec! Pivo teče, řízky se průběžně dodávají, ale v tom hicu už toho máme všichni až nad hlavu. Od severu za začíná zatahovat, tak ještě abychom nezmokli přímo na nástupu. Nezmokneme.


Jen se polovina lidí vykoupe v růžovém šampaňském, kterým rozjaření chlapi z Lukavice neváhají skropit celý nástup. No…., to máme zase co prát! 

http://stany69.rajce.idnes.cz/Brodeslavy_Zchl_5.7_2015


Plni dojmů a suchého salámu opouštíme brodeslavský areál a rozjíždíme se do svých domovů. I přes tropické vedro, které vládlo, jsme na ZČHL prožili jeden z TOP víkendů, za což patří dík všem, kde se na tom podíleli.
Loučíme se s Plzní – severem a za 14 dní hurá ke Strakonicím - do Záhorčič!


Zdroj: angel1@centrum.cz


Další články

Výsledky a články

    Skupiny článků